Schedule

 

Friday, September 2nd
8:00 Horse Judging Big Stage
9:00 Farm Produce Judging Horticulture
9:00 Horticulture Judging Horticulture
10:00 The Keepers –Animal presentations Small Stage
11:00 Squeegee Small Stage
1:00 pm Young Farmers Horse Judging Big Stage
1:00 pm The Keepers –Animal presentations Small Stage
2:00 pm Silverado Small Stage
4:00 pm Touch of Grey Small Stage
4:00 pm Ralph Steiner Acoustic corner
5:00 pm Sarah Biggs Acoustic corner
5:00 pm Touch of Grey Small Stage
5:30 pm The Keepers –Animal presentations Small Stage
6:00 pm Double or nothing Small Stage
6:00 pm Mark Mahoney Acoustic corner
7:00 pm Matthew McCully Acoustic corner
7:00 pm Horse Pull Big Stage
8:00 pm BARN DANCE with ‘THE BOUNTY HUNTERS’ ARENA

 

Saturday, September 3rd
10:00 Horse Judging Big Stage
10:00 Beef Cattle Judging Cattle Showring
10:00 Dairy Cattle Judging Cattle Showring
10:00 Yvan Sirois Small Stage
10:00
11:00 The Keepers –Animal presentations Small Stage
12:00 Tyler Comeau & Highway 10 Small Stage
1:00pm The Keepers –Animal presentations Small Stage
4:00pm The Keepers –Animal presentations Small Stage
4:00pm Bill and Sheila Acoustic Corner
5:00pm Donald O’Hara Acoustic Corner
5:00pm Foster Grit Small Stage
6:00pm The Wickermen Small Stage
6:00pm Patricia St-Onge Acoustic Corner
7:00pm 4 X 4 Truck and Modified Tractor Pull Big Stage
7:00pm Alan Summers Acoustic Corner
Sunday, September 4th
9:00 Horse Judging Big Stage
9:00 Living Hope Center Small Stage
10:00 Goats and Sheep Judging Arena
10:00 The Keepers –Animal presentations Small Stage
11:00 Knowlton Harmony Band Small Stage
12:00 Cedar Bay 6+ Small Stage
12:00 Machinery Parade Big Stage
1:00 pm Parade Big Stage
1:00pm The Keepers –Animal presentations Small Stage
2:00pm Shady Past Small Stage
3:00pm Young Farmers Judging Competition Cattle Showring
3:00 pm Pasquinel Acoustic corner
3:00 pm The Keepers – Animal presentations Small Stage
4:00 pm Alumni Young Farmers – Costume Class Cattle Showring
4:00 pm Shirley Spencer Acoustic corner
4:00 pm Maze Trix Small Stage
5:00 pm Micah Lemaître and Clemence Chabot Acoustic corner
6:00 pm Leadville Union Small Stage
6:00 pm Mel DL and the Blues Dogs Acoustic corner
7:00 pm Leadville Union Small Stage
7:00 pm Billy Lidstone Unplugged Acoustic corner
8:00 pm Rainwater Whiskey Big Stage

 

Monday, September 5th
9:00 Young Farmers – all classes Cattle Showring
9:15 Horse Judging Big Stage
10:00 The Keepers –Animal presentations Small Stage
11:00 Random Chance Band Small Stage
1:00 pm Demolition Derby Big Stage
2:00 pm The Keepers – Animal presentations Small Stage
3:00 pm Austin City Limits Small Stage

Contact Us

345 Stagecoach road,
Brome QC,
J0E 1K0

450-242-3976
info@bromefair.com